ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11457157
*
nr 1145 7157
Spegel
1960-tal, Fröseke, Nybro, Ek i naturfärg, 115x34 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2017
kl 18:19:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 14:50:22
1
700 kr
20/11 13:54:02
2
700 kr
20/11 13:54:02
1
700 kr (Budbetjänt)
20/11 13:54:35
2
800 kr
20/11 16:29:35
1
Vinnande bud
20/11 18:16:41
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...
Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ek i naturfärg fröseke nybro spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro - 50/60-tal
nr 1145 7157
Spegel
1960-tal, Fröseke, Nybro, Ek i naturfärg, 115x34 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 14:50:22 | 1 | 700 kr |
20/11 13:54:02 | 2 | 700 kr |
20/11 13:54:02 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
20/11 13:54:35 | 2 | 800 kr |
20/11 16:29:35 | 1 | Vinnande bud |
20/11 18:16:41 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion med fokus pÃ¥ 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremÃ¥l frÃ¥n 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byrÃ¥ar, cocktailglas, fÃ¥töljer, figuriner, ...Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ek i naturfärg fröseke nybro spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02